Abonyi Birkozó Club Gyere Hozzánk Birkózni

Szavazás

Főbb híreink:

2011. 02. 06

Az év első versenye: a Szabadfogésú Felnőtt Válogató volt., ahol egy abonyi verenyző indult és megnyerte 60 kilogrammban, aki nem más mint Molnár József!

Ezalatt a fivére Molnár Gábor sikeresen átigazolt a szerb Sombori Radnickibe ahol ezen a hétvégén 55 kg-ban megnyerte a szerb válogatót.

A 2010-es év vége felé Molnár József 2 Külföldi versenyen is részt vett 60 kg-ban:

- isztambulban 3. helyen végzett ahol 2 orosszal és egy törökkel küzdött meg

-illetve, megnyerte az Olimpiai Reménységek versenyét Kassán

Az elmúlt időszak fontosabb  birkózó hírei, eredményei röviden:

Nyáron a válogatott versenyzőink  korosztályos világ versenyeken vettek részt.

Június 29- július 04.Junior Európa Bajnokság Szamokov (Bulgária)

Molnár József   szabadfogásban  a   60kg súlycsoportban képviselte hazánkat.

Józsi az első fordulóban a tavalyi kadet EB ezüstérmes moldáv versenyzőt sima két menetben győzte le. Második fordulóban kikapott a azeri versenyzőtől ,mivel ellenfele nem jutott döntőbe „csak bronzérmes lett” így Józsi a vigaszágon sem folytatathatta a küzdelmeket végül a 11.lett.

Július 20-25 Junior Világ Bajnokság Budapest

Hazai rendezésű világversenyre Józsi lefogyasztott 55kg súlycsoportba .

Itt az első fordulóban a későbbi győztes grúz versenyzővel szemben szenvedett vereséget.

A vigaszágon a második mérkőzésén iráni versenyzővel szemben szoros küzdelemben maradt alul,és így a 21.helyezett lett.

Augusztus 3-8 Kadet Európa Bajnokság Szarajevo (BIH)

Kottes Pál 69 kg –ban kötöttfogásban egy hazai bosnyák versenyzőt

látványos birkózással technikai tussal győzött le , majd ezt  követően  egy fin versenyzővel szemben maradt alul ,aki nem került döntőbe.  Pali így a 13.helyen végzett.

Szigetszentmiklós Junior Kötöttfogású Magyar Bajnokságon

Fekete Zoltán 60-kg-ban IV. helyen végzett , de sajnos a verseny rosszul végződött számunkra  , mivel Zoli  könyöke egy csípődobás védése közben kificamodott.

Versenyzőnknek ezúton is kívánunk  mihamarabbi gyógyulást !

2010.05.15-16 Romániában  Resita városában került megrendezésre a Junior Fila Nemzetközi Verseny

A versenyen orosz, horvát, szlovák,bolgár,olasz,spanyol,moldáv, lengyel,román , és természetesen magyar versenyzők indultak.

Molnár József 55 kg-os súlycsoport szabadfogásúak küzdelmében  ezüstérmet nyert.

A verseny jó alkalom volt a felkészülésre a soron következő Junior Európa, és Világ Bajnokságra.

55kg (12 fő) 2.Molnár József /Abonyi BC/

mérkőzései:

Molnár József Dobre David /ÍROU/ (2-0, 1-0)

Molnár József - Mihaylov Mishel /BUL/ (5-2, 7-0)

Molnár József - Dari Gheorghe /MDA/ (0-6, 2-4)

Molnár József(kisiszap) sport történelmű győzelmet aratott , mivel 1931-óta elsőnek szerzett felnőtt Magyar Bajnoki címet Abony városának.Sporttörténeti jelentősége óriási, mivel 1931-ben volt az első hivatalos szabadfogású felnőtt Magyar Bajnokság ,és azóta abonyi színekben eddig még senkinek nem sikerült birkózásban bajnoki címet szereznie.Fiatal versenyzőnk sikerének értékét tovább emeli, hogy megválasztották a Magyar Bajnokság legtechnikásabb versenyzőjének.Korábban edzéseken szerzett kéz ,és ujj sérülései sem akadályozták meg a látványos, támadó szellemű, akció dús birkózásában.

Remélem mindent át tudunk adni az Abonyi birkózásról olvasóinknak!
üdv: kisiszap